Jesteś tutaj: Ratuj Szkoły W parlamencie Kalendarz działań
W parlamencie - kalendarz działań


10.02.2009

 

10 lutego o godz. 10.00 senackimi poprawkami do nowelizacji ustawy oświatowej zajmie się sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży. Komisja przygotuje sprawozdanie dla Sejmu, rekomendując ich przyjęcie lub odrzucenie. Po rozptrzeniu poprawek przez Sejm ustawa trafi do podpisu prezydenta.

 
4-5.02.2009

 

Ikonka pdf

Senat rozpatrzył nowelizację ustawy o systemie oświaty. Izba przyjęła poprawki dotyczące obniżania wieku obowiązku szkolnego, zaproponowane dzień wcześniej przez komisje senackie. W związku z wniesieniem przez Senat poprawek, ustawa wraca do Sejmu.

Załącznik pdf zawiera stenogram z debaty nad ustawą w Senacie. Wiele pytań kierowanych do minister Katarzyny Hall dotyczyło sprawy przekazywania szkół.

 
4.02.2009

 

Na wspólnym posiedzeniu senackich komisji: edukacji i samorządu przyjęto propozycje poprawek do nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Więcej…
 
3.02.2009

 

Senackie komisje: Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Nauki, Edukacji i Sportu rozpatrzyły ustawę o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk senacki nr 431).

Więcej…
 
26.01.2009

 

Ustawa została przekazana do Senatu. Senat ma 30 dni na ewentualne wniesienie poprawek. Termin ten upływa 25 lutego 2009 r. W  Senacie ustawa otrzymała numer druku 431.

Skład senackich Komisji: Nauki, Edukacji i Sportu oraz Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, które będą się zajmować ustawą, można znaleźć na  stronie Senatu RP.

 
23.01.2009

 

Sejm znowelizował ustawę o systemie oświaty. Szczegółowe informacje o pracach posłów można znaleźć na  stronie Sejmu RP.