Jesteś tutaj: Ratuj Szkoły W parlamencie Pilnuj swego senatora
Napisz do swego senatora
Apelujemy do osób fizycznych oraz organizacji pozarządowych, wiejskich stowarzyszeń już prowadzących szkoły i przedszkola, i przygotowujących się do tego – do  wszystkich wspierających rozwój wsi: włączcie się w akcję wywierania obywatelskiego nacisku na naszych reprezentantów.

Postarajcie się wpłnąć na senatorów RP, którzy od 3 lutego 2009 r. będą zajmowali się nowelizacją ustawy o systemie oświaty.

To jest ostatnia szansa wprowadzenia zmian do uchwalonego przez Sejm prawa dotyczącego małych wiejskich szkół. W tym celu:


1.

Ściągnijcie z tej strony następujące dokumenty:


List do Senatora - pobierz plik pdf (53 KB) List do Senatora - pobierz plik Word (70 KB) List do senatora

Stanowisko FIO w sprawie zmian w ustawie - pobierz plik pdf (117 KB) Stanowisko FIO w sprawie zmian w ustawie - pobierz plik Word (141 KB) Stanowisko FIO w sprawie zmian w ustawie

Uwagi FIO dio projektu ustawy - pobierz plik pdf (189 KB) Uwagi FIO dio projektu ustawy - pobierz plik Word (189 KB) Uwagi i poprawki FIO do projektu ustawy (wyjątki z projektu – wersja z 2.02.2009 r.)

2.

W zakładce » W parlamencie znajdźcie senatora (senatorów) z Waszego okręgu – ich imiona i nazwiska oraz adresy e-mail.

3.

Wypełnijcie list do senatora danymi senatora i własnego stowarzyszenia.

4.

Prześlijcie te wszystkie dokumenty pod adres e-mail swego senatora (senatorów).

 

Zadzwońcie do biur swoich senatorów i powiedzcie, że wysłaliście list i liczycie, że Wasz senator zapozna się z nim jak najszybciej.

Informację z nazwiskami senatorów, którym przekazaliście postulaty, wyślijcie do Federacji Inicjatyw Oświatowych pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Ta korespondencja jest bardzo ważna i pilna, ale ważny jest również bezpośredni – telefoniczny i osobisty – kontakt z senatorem, możliwość przekazania mu doświadczeń z walki o Małą Szkolę i prowadzenia jej przez stowarzyszenie. Postarajcie się więc spotkać z senatorami podczas ich dyżurów w waszym regionie, może uda się ich zaprosić do Waszej szkoły?

 

Prezes Zarządu FIO
Alina Kozińska-Bałdyga

Wiceprezes Zarządu FIO
Elżbieta Tołwińska-Królikowska

Wiceprezes Zarządu FIO
Mikołaj Gassen-Piekarski

 

Do góry | Wstecz